WAKACYJNA SZKOŁA RYSUNKU LIPIEC- SIERPIEŃ 2022

Dodano: 06/06/2022

WAKACYJNA SZKOŁA RYSUNKUSTACJONARNA lipiec i sierpień 2022

SKONFIGURUJ DOWOLNIE SWOJE UCZESTNICTWO!

Konsultacje przed wyborem zajęć. Z przyjemnością odpowiem na wątpliwości lub dodatkowe pytania w sprawach dotyczących: uczestnictwa w zajęciach, typów zajęć, bezpieczeństwa prowadzenia zajęć, płatności itd. dr inż. arch. Piotr Zwierzchowski (601 38 65 42)

WYBIERZ DOWOLNY TYDZIEŃ LUB 2, 3 A NAWET 5 TYGODNI (zajęcia są prowadzone: poniedziałek – piątek).

W KAŻDYM Z TYCH TERMINÓW PROWADZIMY 4 RODZAJE SZKOLEŃ:

 1. KURS RYSUNKU ARCHITEKTONICZNEGO
 2. KURS RYSUNKU SF I FANTASY
 3. KURS AKWARELI
 4. KURS DLA MŁODYCH RYSOWNIKÓW (12-15 LAT)

(dopuszczalne jest również „mieszanie" zajęć kursowych aby sprawdzić się w różnych tematykach)

DOSTĘPNE TERMINY:  I  TYDZIEŃ – 04 -08 LIPCA , II  TYDZIEŃ – 11-15 LIPCA, III TYDZIEŃ – 18-22 LIPCA, IV TYDZIEŃ – 15-19 SIERPNIA, V TYDZIEŃ – 22-26- SIERPNIA

 

ILOŚĆ GODZIN NAUKI : 25-30 godzin w tygodniu.

ZAJĘCIA:  poniedziałek – piątek, w godzinach 10.00-14.00 (do 15.00 – w związku z planowanymi zajęciami plenerowymi)

RODZAJE KURSU:

KURS STACJONARNY– 4 GODZNY ZAJĘĆ/DZIEŃ (ul. Świętokrzyska 18 a, Warszawa) Zajęcia rozpoczynają się zawsze rysunkowym wykładem-wprowadzeniem, następnie wspólnie rysujemy minimum dwa tematy, na koniec następuje ocena prac. W trakcie zajęć są przewidziane dwie przerwy po 15-20 min. W trakcie wspólnego rysowania, kamera w czasie rzeczywistym wyświetla na ekranie pracę rysowaną przez nauczyciela – jest to zupełnie unikalna i niezwykle skuteczna metoda nauki. Jest również możliwość prowadzenia zajęć plenerowych (np. Park Saski, Stare Miasto, Łazienki Królewskie) – możliwość prowadzenia takich zajęć ustalimy w pierwszym dniu kursu w zależności od czynników: chęć uczestnictwa, warunki pogodowe, warunki i przepisy sanitarne)

FILMOWE TUTORIALE - mamy przygotowane tutoriale rysunkowe i malarskie dla naszych uczniów. Są to unikalne filmy (czas trwania 1-2 godz.) przygotowane w pracowni Labirynt. Filmy te są dostępne tylko dla naszych uczniów na niepublicznym kanale You Tube i stanowią doskonałą formę nauki, zwłaszcza że powstałe na podstawie filmu prace można przesłać do korekty. Filmy te są dostępne dla uczniów kursów stacjonarnych i online.
REZERWACJA
PROSZĘ WYPEŁNIĆ PONIŻSZE DANE, SKOPIOWAĆ  I PRZESŁAĆ NA: labirynt.zapisy@gmail.com

Formularz rezerwacji

imię i nazwisko ...............................................................

wiek................................

wybrany tydzień ...............................................................

tel.......................................


TERMINY OPŁAT:

 • ZA TYDZIEŃ I TERMIN OPŁAT DO 03.07
 • ZA TYDZIEN II TERMIN OPŁAT DO 10.07
 • ZA TYDZIEŃ III TERIN OPŁAT DO 17.07
 • ZA TYDZIEŃ IV i V TERMIN OPŁAT DO 14.08

OPŁATY (KURS STACJONARNY I KURS ONLINE) :

 • 600 zł za wybrany 1 tydzień
 • 1100 zł za dowolne 2 tygodnie
 • 1500 zł za dowolne 3 tygodnie
 • 1800zł za 4 tygodnie
 • 2100 zł za 5 tygodni
 • 130 zł  za dowolny dzień

Dla: Labirynt Piotr Zwierzchowski, ul. Wesoła 4, 05-816 Michałowice

NIP 113 012 78 28 Nr konta: ING 10 1050 1038 1000 0022 9247 5569

Tytułem: Kurs rysunku, imię i nazwisko, kurs rysunku, nr tygodnia

INDYWIDUALNE UCZESTNICTWO – INDYWIDUALNA KALKULACJA CENY

Oferta jest elastyczna. Aby nie kolidowała z innymi planami wakacyjnymi, można wybierać dowolne dni lub tygodnie. Z przyjemnością przedstawimy Państwu spersonalizowane propozycje. W tym celu prosimy o mail (labirynt.zapisy@gmail.com) z wyszczególnieniem konkretnych dni, które są dla Państwa dogodne.

CENA OBEJMUJE:

 • Szkolenie stacjonarne lub uczestnictwo w streamie
 • Materiały poglądowe (rysunki, zdjęcia) w formie cyfrowej
 • Dostęp do nagranych streamów w ciągu tygodnia od ich opublikowania
 • Dostęp do dodatkowych unikalnych filmów szkoleniowych Labiryntu na niepublicznym kanale na YouTube
 • Indywidualne korekty przesłane i ocenione za pomocą maila
 • Certyfikat uczestnictwa w kursie

REZERWACJE przyjmujemy tylko i wyłącznie za pomocą dostępnych formularzy drogą elektroniczną na adres labirynt.zapisy@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń dla grup kursu stacjonarnego. W przypadku gdy zostaną już wyczerpane miejsca w poszczególnych grupach postaramy się zaproponować terminy zastępcze. Uczestnicy zajęć lub rodzice w przypadku osób niepełnoletnich będą również proszę o podpisanie formularzy RODO.

TERMINY REZERWACJI

 • ZA TYDZIEŃ I DO 02.07
 • ZA TYDZIEN II DO 09.07
 • ZA TYDZIEŃ III DO 17.07
 • ZA TYDZIEŃ IV i V DO 14.08

Rezygnacja z kursu.

 • W przypadku rezygnacji z kursu opłata jest zwracana na wskazane konto w wysokości 100%, jeżeli rezygnacja nastąpi w terminie do siedmiu dni przed rozpoczęciem opłaconego kursu.
 • W przypadku rezygnacji z kursu opłata jest zwracana na wskazane konto w wysokości 50% , jeżeli rezygnacja nastąpi w terminie sześciu do trzech dni przed rozpoczęciem kursu.
 • W przypadku rezygnacji z kursu opłata jest zwracana na wskazane konto w wysokości 30%, jeżeli rezygnacja nastąpi w terminie dwóch i trzech dni przed rozpoczęciem kursu.
 • Opłata nie jest zwracana w przypadku rezygnacji z kursu w przeddzień i w dniu rozpoczęcia kursu oraz w trakcie trwania kursu.
 • W przypadku gdy w powodów epidemicznych lub innych niezależnych od Labiryntu kurs stacjonarny nie może się odbyć opłaty są zwracane w wysokości 100% w ciągu siedmiu dni na wskazane konta, jeżeli uczniowie nie wyrażą chęci zamiennego uczestniczenia w kursie online.
 • W innych przypadkach losowych (takich jak, nagła sytuacja rodzinna, wypadek, choroba) udokumentowanych (np. orzeczenie lekarskie w wypadku choroby/wypadku), opłata może być zwrócona w 80%, nawet w trakcie trwania kursu lub w terminie do trzech dni przed rozpoczęciem kursu.

ZAJĘCIA rysunkowe i malarskie trwają codziennie w godzinach 10.00-14.00 (do 15.00 - jeżeli idziemy na miejsce plenerowe poza pracownią). Zajęcia będą odbywać się w naszej pracowni (ŚWIĘTOKRZYSKA 18 A) oraz w wybranych punktach plenerowych Warszawy (parki, stare miasto, kościoły, muzea) – jeżeli pozwolą na to aktualne warunki sanitarnego bezpieczeństwa zgodne z aktualnymi zarządzeniami odgórnymi. Spotkanie rozpoczyna się od ustalenia tematyki i techniki wykonania oraz wykładu wstępnego dotyczącego  sposobów ujęcia tematu, kompozycji i techniki wykonania. Prezentowane są rysunki poglądowe i tutoriale. Rysowanie i malowanie zajmuje około 3 godzin i zazwyczaj obejmuje wykonanie kilku szkiców i jednej pracy bardziej zaawansowanej. Po tygodniowym kursie każdy uczestnik może pochwalić się około 12-15 wstępnymi szkicami i pięcioma-sześcioma pracami finalnymi.

DLA POCZĄTKUJĄCYCH I ZAAWANSOWANYCH Przewidujemy podział uczestników na początkujących  i zaawansowanych. Do każdej grupy jest przydzielony dodatkowy asystent pomagający na bieżąco i wykonujący korekty, zatem nawet osoby zupełnie początkujące są mile widziane. Zaś dla zaawansowanych uczestników mamy również specjalny program dotyczący technik zaawansowanych.

TEMATYKA: krajobraz, zieleń parkowa, architektura parkowa, architektura staromiejska i współczesna. Dodatkowo dla początkujących: podstawy perspektywy, podstawy rysunku materiałowego, cieniowania i konstruowania cieni rzuconych, postawy kompozycji, wprowadzenie do poszczególnych technik artystycznych. Dodatkowo dla chętnych: samochody i inne maszyny, fantastyka. Realizujemy również tematy na zamówienie grupy. Staramy się, aby tematyka odpowiadała możliwościom i potrzebom uczniów.

 Techniki stosowane na plenerze i materiały:

 • ołówek (2B, 3B, 4-6B, ołówki drewniane i typu Progresso)
 • kredki (kredki ołówkowe artystyczne, proszę kupić kilka kolorów w gamie brązów lub szaro-niebieskich. Komplety obejmujące wszystkie kolory nie będą potrzebne)
 • piórka (cienkopisy, stalówki tradycyjne lub długopisy)
 • farby akwarelowe(St. Petersburg, White nights, Windsor & Newton, Cotman Water Colours,Van Gogh) Proszę nie kupować produkcji Pentel, Pelikan i innych dostępnych w marketach)
 • pędzle do akwareli (syntetyczne, naturalne np. 10, 12-14, 16-20 lub podobne, końcówki o przekroju okrągłym zwężające się ku końcowi i płaskie)
 • papier brystol (ok. 250g lub grubszy), szkicowniki i bloki akwarelowe, formaty dowolne (największy 50x70 cm). Papier będzie też dostępny odpłatnie w pracowni. 

Oprócz tego należy opcjonalnie przygotować na zajęcia w plenerze: krzesełko turystyczne lub wędkarskie, torbę lub skrzynkę na materiały artystyczne, ew. krem przeciwsłoneczny i okulary przeciwsłoneczne, teczka na prace. UWAGA! Osoby początkujące nie powinny kupować wszystkich wymienionych materiałów. Na początek wystarczy kilka ołówków i cienkopisów oraz brystol w arkuszach (50x70 cm) i mniejszy szkicownik (A3, A4)W razie dodatkowych pytań proszę dzwonić: 601 38 65 42 lub pisać: labirynt.zapisy@gmail.com

Pozdrawiam i zapraszam do naszej pracowni

dr inż. arch. Piotr Zwierzchowski

Copyright 2022 by Labirynt. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt i realizacja www.jellinek.pl